trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Aktywni w Wielkopolsce – 2022 r.

  „Aktywni w Wielkopolsce” – 2022 r.


  Wzorem lat poprzednich serdecznie zapraszamy  do udziału w kolejnej edycji Konkursu „Aktywni w Wielkopolsce”, który ma na celu wyłonienie i nagrodzenie podmiotów z terenu województwa wielkopolskiego, najbardziej aktywnie i efektywnie działających w obszarze gospodarki odpadami. Organizowane od sześciu lat przedsięwzięcie jest częścią ogólnopolskiego Konkursu Puchar Recyklingu, organizowanego przez redakcję miesięcznika „Przegląd Komunalny”.

   

  Konkurs, którego Partnerem jest Województwo Wielkopolskie,  skierowany jest do gmin wiejskich, gmin miejskich oraz wiejsko-miejskich, jak również do związków i porozumień międzygminnych, instalacji sortujących odpady i przygotowujących je do recyklingu oraz przedsiębiorstw, które zbierają i zagospodarowują odpady.

   

  Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z jego regulaminem i do końca lipca 2022 r. przesłać deklarację udziału, dostępną na stronie: www.pucharrecyklingu.pl. Następnie do końca sierpnia należy przesłać formularz szczegółowy, zawierający szczegółowe dane dotyczące m.in. masy zebranych odpadów, poziomu recyklingu czy też działań z zakresu edukacji ekologicznej.

   

  Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, wybiorą spośród jego uczestników podmioty najaktywniej działające w branży gospodarki odpadami na terenie Wielkopolski, a następnie wręczą im nagrody finansowe. Rozstrzygniecie konkursu odbędzie się 18 października 2022 r. w Poznaniu podczas uroczystej gali w ramach Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON.

   

  W 2021 r. dla zwycięzców Konkursu „Aktywni w Wielkopolsce” Urząd przeznaczył ponad 30 000 zł. Wśród laureatów znaleźli się Urząd Miasta i Gminy Szamotuły, Miasto i Gmina Wysoka, Gmina Jarocin, Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Koninie oraz Miasto Gniezno.