trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Wybitna transplantolog na spotkaniu u Marszałka

    3 czerwca 2011 roku Marszałek Marek Woźniak spotkał się z prof. Marią Siemonow, pochodzącą z Wielkopolski chirurg i transplantolog, pracującą w USA. Pani Profesor jest uznanym, światowym autorytetem w dziedzinie transplantologii, autorką pierwszej na świecie, zakończonej sukcesem transplantacji twarzy.

    Podczas spotkania rozmawiano na temat miejsca Polski w Europie w zakresie medycyny, między innymi o dostępie polskich placówek leczniczych do nowoczesnych technologii. Pani Profesor poruszała między innymi kwestie kształtowania prawa w zakresie ochrony własności intelektualnej. Omówiono także rolę Marszałka Marka Woźniaka w Komitecie Regionów.

    Pani Profesor mówiła również o roli, jaką spełnia pośrednicząc w wymianie polskich i amerykańskich studentów medycyny. Przedstawiła swoją rolę naukowca w zakresie podyplomowego kształcenia lekarzy oraz promotora prac naukowych, tak w Stanach Zjednoczonych jak i w Polsce. Interesowała się również możliwościami współpracy z Wielkopolską w zakresie transplantologii i nanotechnologii.