trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Na lepsze drogi

    Dodatkowe inwestycje drogowe i zmiany w Wielkopolskim Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2007 – 2013 – to najważniejsze korekty tegorocznego budżetu województwa przyjęte podczas XXXII sesji sejmiku. Uchwalono, że za pieniądze regionalnego budżetu wykonane zostaną niektóre zadania inwestycyjne przyjęte wcześniej do realizacji w ramach WRPO. W tym roku 77 mln zł skierowano dodatkowo na przebudowy dróg wojewódzkich: 270 – na odcinku Świętosławice – Podkiejsze, 178 – Radosiew – Trzcianka, 450 – Doruchów – Torzeniec, 187 – od Szamotuł do Obornik oraz budowa obwodnicy Krobi na drodze 434. Pieniądze rezerwowane wcześniej na drogi w ramach WRPO zostały w całości rozdysponowane na inne projekty unijne. 61 mln zł przeznaczono na zadania służące rewitalizacji terenów miejskich w ramach inicjatywy JESSICA (Priorytet IV, Działanie 4.1 WRPO). O pozostałą kwotę – blisko 16 mln zł zwiększono zakres zadań WRPO służących rozbudowie infrastruktury szkolnictwa wyższego.

    Podjęto też uchwałę, która umożliwia przekazanie kolejnym 27 samorządom regionu pieniędzy na budowę kompleksów boisk w ramach programu ,,Moje boisko –Orlik 2012”

    W trakcie sesji przed Urzędem Wojewódzkim odbywała się pikieta ratowników medycznych z Koła, Szamotuł i Turku niezadowolonych z rozstrzygnięć konkursu NFZ. O powodach protestu i swoich oczekiwaniach ratownicy poinformowali również radnych sejmiku.