trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Czy NFZ zapłaci?

    Komisja zwróciła się do Departamentu Zdrowia i przeciwdziałania Uzależnieniom UMWW o wystosowanie oficjalnego zapytania do Narodowego Funduszu Zdrowia, czy zamierza zapłacić szpitalom za tegoroczne tak zwane nadwykonania. Jak argumentowała radna Elżbieta Barys, szpitale już stają przed dylematem: czy odsyłać pacjentów, czy świadomie godzić się na zadłużanie placówki?

    Wniosek padł przy okazji dyskusji nad oceną restrukturyzacji szpitali podległych samorządowi województwa i ich sytuacją finansową. Komisja poprosiła departament o przygotowanie obszerniejszej analizy omawianego zagadnienia.

    Radni zapoznali się też z treścią listu byłego dyrektora Teatru Nowego w Poznaniu Eugeniusza Korina, który poinformował o prawomocnym wygraniu procesu o zniesławienie, którego dopuścił się wobec niego Krzysztof Pięta. Te zarzuty, związane z remontem samorządowej placówki, stały się przed laty jedną z przyczyn zwolnienia Korina z dyrektorskiego stanowiska.

    Komisja przyjęła także do wiadomości informację marszałka województwa o rozpoczęciu – na jej wniosek – 14 lipca kontroli w pilskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.