trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

21. Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej ANIOŁY 2018 w Koninie

  Wystawa szopek: 24.12.2017 r. – 28.01.2018 r. klasztor oo. Franciszkanów w Koninie
  Konkurs przedstawień jasełkowych: 10.01.2018 r. GOK w Kazimierzu Biskupim
  Konkurs śpiewania kolęd: 12.01.2018 r. kościół św. M. M. Kolbego w Koninie

  *Celem Przeglądu jest pielęgnowanie polskich tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, konfrontacja i wymiana doświadczeń między twórcami przedstawień jasełkowych i szopek oraz podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd, szczególnie w gronie rodzinnym.**

  Projekt ANIOŁY rozpoczyna się wystawą szopek w klasztorze oo. Franciszkanów w Koninie. Ekspozycję można oglądać do 28 stycznia 2017 r., kiedy to o g. 11.00 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i dowiemy się, kto otrzyma nagrody oraz statuetkę Anioła.
  Każdego roku Centrum Kultury i Sztuki w Koninie przyjmuje kilkadziesiąt oryginalnych i wyjątkowych prac wykonanych indywidualnie lub przez całe klasy, rodziny, grupy.
  Autorzy szopek wykazują się kreatywnością i talentem plastycznym. Wiele elementów wykonanych jest samodzielnie, począwszy od konstrukcji aż po najdrobniejszy element.

  Konkurs przedstawień jasełkowych będzie miał swój finał 10 stycznia (g. 10.00) w Gminnym Ośrodku Kultury w Kazimierzu Biskupim.

  Konkurs śpiewania kolęd rozstrzygnięty zostanie 12 stycznia (g. 12.00) w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Koninie.

  Przegląd ANIOŁY promuje wydawnictwo zawierające prezentacje laureatów poprzedniej edycji (płyta audio, DVD i minikatalog z szopkami). Wydawnictwo jest dostępne w Bibliotece mieszczącej się w CKiS przy ul. Okólnej.
  Organizatorzy: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Parafia św. M. M. Kolbego w Koninie, klasztor oo. Franciszkanów w Koninie, Gminny Ośrodek Kultury w Kazimierzu Biskupim, Koniński Dom Kultury.


  Galeria zdjęć: