Komisje Sejmiku


  • Zadania i kompetencje komisji określa Statut Województwa Wielkopolskiego (tekst jednolity Dz. Urz. Woj. z 2013 r., poz. 431).
  • Zadaniem komisji jest pomoc w wykonywaniu zadań Sejmiku. W tym celu Sejmik powołuje komisje stałe oraz doraźne. Podlegają one Sejmikowi, przedkładają mu ramowy plan pracy oraz sprawozdania z działalności.
  • W skład komisji wchodzą wyłącznie radni a jej przewodniczącego i wiceprzewodniczącego wybiera Sejmik.
  • Komisje działają na posiedzeniach, zgodnie z ramowym planem pracy przyjętym przez Sejmik. W posiedzeniach mogą uczestniczyć inne osoby a z każdego posiedzenia sporządzany jest protokół.
  • Wszystkie rozstrzygnięcia podczas prac komisji dokonywane są w drodze głosowania, w obecności co najmniej połowy składu komisji w głosowaniu jawnym. W głosowaniu biorą udział wyłącznie członkowie komisji.

 

Aktualnie działające komisje Sejmiku:

Najbliższe terminy posiedzeń komisji znajdziecie Państwo w zakładce "Plan pracy".

 

Skład osobowy komisji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego V kadencji


Komisja Rewizyjna:

  1. SZCZEPAŃSKI Wiesław - Przewodniczący
  2. WITUSKI Maciej - Wiceprzewodniczący
  3. KADO Jerzy
  4. NOWACKA Bożena
  5. PORZUCEK Marcin


Komisja Budżetowa:

  1. GRZESIEK Jan - Przewodniczący
  2. ŻELANOWSKI Rafał - Wiceprzewodniczący
  3. GRABOWSKI Krzysztof
  4. GRZYB Mikołaj
  5. HOFFMANN Zbigniew
  6. JANKOWIAK Wojciech
  7. MIKOŁAJCZAK Stefan
  8. OSTROWSKI Krzysztof
  9. RUTKOWSKA-KRUPKA Mirosława
  10. WITKOWSKI Waldemar
  11. WODZIŃSKA Marzena
  12. WOJTASIAK Leszek
  13. WOŹNIAK Marek
  14. WRÓBLEWSKI Bartłomiej


Komisja Statutowa:

  1. PORZUCEK Marcin - Przewodniczący
  2. PAŁASZ Kazimierz - Wiceprzewodniczący
  3. GRABOWSKI Krzysztof
  4. SZALCZYK Zofia
  5. WITUSKI Maciej
  6. WRÓBLEWSKI Bartłomiej


Komisja Strategii Rozwoju Regionalnego i Współpracy Międzynarodowej:

  1. GRZYB Mikołaj - Przewodniczący
  2. WASZAK Małgorzata - Wiceprzewodnicząca
  3. HOFFMANN Zbigniew
  4. MOSIŃSKI Jan
  5. NOWACKA Bożena
  6. PORZUCEK Marcin
  7. RUTKOWSKA-KRUPKA Mirosława
  8. SOKOŁOWSKA Tatiana
  9. SZALCZYK Zofia
  10. SZCZEPAŃSKI Wiesław
  11. WITUSKI Maciej
  12. WOJTASIAK Leszek


Komisja Gospodarki:

  1. KAŹMIERCZAK Mirosława - Przewodnicząca
  2. PAŁASZ Kazimierz - Wiceprzewodniczący
  3. OSTROWSKI Krzysztof
  4. PIWOŃSKI Krzysztof
  5. POSPIESZYŃSKI Andrzej
  6. SZALCZYK Zofia
  7. WITKOWSKI Waldemar
  8. WOJTASIAK Leszek


Komisja Planowania Przestrzennego i Infrastruktury Technicznej:

  1. POSPIESZYŃSKI Andrzej - Przewodniczący
  2. KADO Jerzy - Wiceprzewodniczący
  3. AJCHLER Zbigniew
  4. JANKOWIAK Wojciech
  5. PASZYK Krzysztof
  6. RUTKOWSKA-KRUPKA Mirosława
  7. SOWA Marek
  8. SZCZEPAŃSKI Wiesław
  9. SZOPIŃSKI Henryk
  10. ŻELANOWSKI Rafał


 Komisja Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego:

  1. OSTROWSKI Krzysztof - Przewodniczący
  2. NOWACKA Bożena - Wiceprzewodnicząca
  3. AJCHLER Zbigniew
  4. BIERŁA Leszek
  5. ITMAN Zofia
  6. JANKOWIAK Wojciech
  7. KAŹMIERCZAK Mirosława
  8. MAJDA Anna
  9. MIKOŁAJCZAK Stefan
  10. MOSIŃSKI Jan
  11. SOKOŁOWSKA Tatiana
  12. WODZIŃSKA Marzena
  13. WOJTASIAK Leszek
  14. ŻELANOWSKI Rafał

 

Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi:

  1. CIEŚLAK Czesław - Przewodniczący
  2. AJCHLER Zbigniew - Wiceprzewodniczący
  3. BIERŁA Leszek
  4. GRABOWSKI Krzysztof
  5. KADO Jerzy
  6. PIWOŃSKI Krzysztof
  7. SOWA Marek
  8. WODZIŃSKA Marzena


Komisja Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej:

  1. SOKOŁOWSKA Tatiana - Przewodnicząca
  2. JOKŚ Julian - Wceprzewodniczący
  3. CIEŚLAK Czesław
  4. MOSIŃSKI Jan
  5. PAŁASZ Kazimierz
  6. PIWOŃSKI Krzysztof
  7. POSPIESZYŃSKI Andrzej
  8. SZOPIŃSKI Henryk
  9. WASZAK Małgorzata


Komisja Edukacji i Nauki:

  1. WASZAK Małgorzata - Przewodniczący
  2. WRÓBLEWSKI Bartłomiej - Wiceprzewodniący
  3. ITMAN Zofia
  4. MAJDA Anna
  5. WODZIŃSKA Marzena


Komisja Kultury:

  1. SZOPIŃSKI Henryk - Przewodniczący
  2. MIKOŁAJCZAK Stefan - Wiceprzewodniczący
  3. BUJAKIEWICZ Katarzyna
  4. BIERŁA Leszek
  5. ITMAN Zofia
  6. KAŹMIERCZAK Mirosława
  7. JOKŚ Julian
  8. SOKOŁOWSKA Tatiana
  9. WITKOWSKI Waldemar
  10. WITUSKI Maciej


Komisja Kultury Fizycznej i Turystyki:

  1. WITUSKI Maciej - Przewodniczący
  2. GRZESIEK Jan - Wiceprzewodniczący
  3. AJCHLER Zbigniew
  4. HOFFMANN Zbigniew
  5. SOKOŁOWSKA Tatiana
  6. SOWA Marek




pdf    drukuj    drukuj